Tour de France kobiet: Katarzyna Niewiadoma na trzecim miejscu w Wielkiej Pętli!

Annemiek van Vleuten wygrała ostatni etap Tour de France kobiet. Holenderka triumfowała także w całej Wielkiej Pętli. Natomiast Katarzyna Niewiadoma w klasyfikacji końcowej wyścigu uplasowała się na rewelacyjnym trzecim miejscu.

Na zakończenie wyścigu zawodniczki musiały zmierzyć się 123-kilometrowym etapem, rozpoczynającym się w Lure. Pierwsza część trasy była łatwiejsza, ponieważ tam jedyną trudnością był podjazd pod Cote d’Esmoulieres (2,5 km; 7,9%). Natomiast na drugiej odcinka znalazły się dwie premie górskie pierwszej kategorii. Najpierw kolarki podjeżdżały pod Ballon d’Alsace (9 km; 6,9%), a później pod La Super Planche des Belles Filles (7 km; 8,6%), gdzie znalazła się także meta etapu. Dodatkowo końcowe fragmenty ostatniej góry wyścigu były pokryte nawierzchnią szutrową.

Nasza reprezentantka jechała bardzo aktywnie w swojej grupie, co spowodowało, że dwa kilometry przed szczytem wraz z nią wjeżdżały już tylko Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo), Juliette Labous (Team DSM) i  Silvia Persico (Valcar – Travel & Service). W tamtej chwili Annemiek van Vleuten miała 40 sekund zapasu nad Demi Vollering oraz ponad minutę nad grupą Katarzyny Niewiadomej.

Ostatecznie jako pierwsza linię mety minęła Annemiek van Vleuten, która tym samym została triumfatorką Tour de France. Druga dojechała Demi Vollering, która także te miejsce zajęła w klasyfikacji generalnej wyścigu. Natomiast Katarzyna Niewiadoma uplasowała się na czwartej lokacie podczas ostatniego etapu, a w całej Wielkiej Pętli zajęła fantastyczne trzecie miejsce.