epa05682675 Policemen search for the attackers with tracker dogs near the Kasernenareal, after the shooting attacks at the Islamic center in Zurich, Switzerland, 19 December 2016. Three people were injured at the shooting near Zurich’s main railway station. According to the police, the attackers are still on the run. EPA/ENNIO LEANZA Dostawca: PAP/EPA.

Trwa pościg za sprawcą strzelaniny przy ośrodku islamskim w Zurychu

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Trzy osoby zostały ranne w poniedziałek w strzelaninie przy ośrodku islamskim niedaleko głównego dworca kolejowego w Zurychu, a pościg za napastnikiem trwa – poinformowała szwajcarska policja. Na razie nie wiadomo, w jak ciężkim stanie są ranni.

Wspólnota, która prowadzi obejmujący również meczet ośrodek, składa się głównie z Somalijczyków. „Musiał to być ktoś z zewnątrz. Jesteśmy zszokowani i obawialiśmy się początkowo nawet, że ktoś zginął” – powiedzieli w rozmowie ze szwajcarskim dziennikiem „Blick” trzej członkowie wspólnoty. 

Powołując się na policję szwajcarska agencja SDA podała, iż wszyscy trzej ranni to dorośli. Znaleziono ich na przebiegającej obok ośrodka ulicy Eisgasse. Policja nie chciała na razie potwierdzić, czy podłożem strzelaniny były „kwestie lokalne”. 

foto. PAP/EPA/ENNIO LEANZA

Trwa pościg za sprawcą strzelaniny przy ośrodku islamskim w Zurychu
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze