Turcja: co najmniej 80 poszkodowanych osób w wyniku trzęsienia ziemi

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Około 80 osób zostało odwiezionych w piątek do szpitala w kurorcie Bodrum, na południowym zachodzie Turcji, po silnym trzęsieniu ziemi, które nawiedziło tureckie wybrzeże Morza Egejskiego oraz grecką wyspę Kos – poinformowały tureckie media.

Większość ludzi odniosło obrażenia wyskakując z budynków, w których się znajdowali w czasie podziemnych wstrząsów – podała telewizja NTV. Ranni zostali opatrzeni w ogrodach szpitala, ponieważ strop w tej placówce medycznej został uszkodzony w trakcie trzęsienia ziemi i jej kierownictwo nie chciało ryzykować przyjmowania rannych wewnątrz budynku – oświadczył przedstawiciel władz Bodrum, Bekir Yilmaz, cytowany przez dziennik „Hurriyet”.

Nikt z rannych nie odniósł poważnych obrażeń. Według amerykańskich służb geologicznych USGS trzęsienie miało magnitudę 6,7, a według służb greckich – 6. Jego epicentrum znajdowało się 10 km na południowy wschód od Bodrum i 16,3 km na wschód od Kos, a ognisko na głębokości 12 km pod dnem morskim. Na greckiej wyspie Kos zginęły dwie osoby – turyści z Turcji i ze Szwecji, a ponad 100 osób zostało rannych, w tym pięć ciężko.

Fot. twitter

Turcja: co najmniej 80 poszkodowanych osób w wyniku trzęsienia ziemi
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze