Tydzień misyjny w Brazylii

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W 11 brazylijskich diecezjach, młodzież z całego kraju prowadzi akcję ewangelizacyjną. Realizuje się ją w ramach tygodnia misyjnego (22-29 lipca), a zaangażowało się w nią 2400 młodych przybyłych z różnych regionów tego państwa do diecezji leżących na terenie trzech stanów Federacji Brazylijskiej (São Paulo, Rio de Janeiro i Minas Gerais).

W trakcie tygodnia misyjnego młodzi ewangelizatorzy uczestniczą we Mszach, prowadzą nabożeństwa różańcowe ze wspólnotami, błogosławią domy i rodziny, odwiedzają chorych, osoby uzależnione, starsze, a także szkoły. Ponadto młodzi organizują wydarzenia kulturalne i rekreacyjne. „Ofiarujemy młodzieży i Kościołowi w Brazylii ten tydzień misyjny. Niech Pan nam błogosławi i Maryja z Aparecidy niech nas okryje swym płaszczem miłości” – takie życzenie wyraził ordynariusz diecezji Imperatriz w stanie Maranhão bp Vilson Basso, odpowiedzialny za komisję episkopatu ds. młodzieży.

Ukoronowaniem akcji ewangelizacyjnej młodzieży będzie wspólne pielgrzymowanie do Narodowego Sanktuarium Maryjnego w Aparecidzie. W niedzielę 29 lipca młodzi ewangelizatorzy przed figurką Patronki Brazylii złożą swój misyjny trud, jak też dokonają oficjalnego zamknięcia „Projektu Trasa 300”, jaki został zainaugurowany przed trzema laty w ramach przygotowań do Jubileuszu 300 lat obecności Maryi wśród Brazylijczyków w znaku figurki Niepokalanie Poczętej wyłowionej w wodach rzeki Paraíba do Sul.

Głównym celem „Projektu Trasa 300” było przeprowadzanie akcji misyjnej, wzmocnienie struktur grup młodzieżowych i towarzyszenie im w pogłębianiu duchowości maryjnej. Punktem kulminacyjnym spotkania młodych ewangelizatorów w sanktuarium w Aparecidzie będzie uroczyste przyjęcie figurki Patronki Brazylii i repliki krzyża Światowych Dni Młodzieży. Pod koniec uroczystej Mszy zostanie przekazana młodym figurka Pani z Aparecidy, która będzie pielgrzymowała w diecezjalnych sektorach młodzieży jako znak przygotowania do najbliższego zgromadzenia Synodu Biskupów poświęconego młodym.

Zobacz także
Wasze komentarze