Zdjęcie poglądowe fot. Anna Gorzelana/Misyjne Drogi

uBOGAceni. Zakończyło się Spotkanie Młodych Diecezji Kieleckiej

Diecezjalne Spotkanie Młodych w Wiślicy, zorganizowane w sobotę 15 czerwca pod hasłem: uBOGAceni, ze świadectwami, piknikiem, procesją na pradawne Grodzisko, zadaniami aktywizacyjnymi, koncertami, zgromadziło grupy młodzieży z wielu parafii diecezji kieleckiej.

Najważniejszym wydarzeniem modlitewnym była Msza św. pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego. 

Witając przybyłą młodzież, biskup kielecki powiedział: „U Boga można otrzymać więcej niż człowiek myśli, kiedy otwiera dla Niego swoje serce. Łaska Chrztu św. sprawia, że zawsze jesteśmy usposobieni do podążania za Jezusem. Bywa jednak, że zamiast płynąć pod prąd, płyniemy z prądem. Pan Jezus chce, żebyśmy żyli pięknie, dobrze i czysto”.

Homilię wygłosił o. Michał Stec, kapucyn, podkreślając w niej ogromną wartość życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Zwrócił uwagę na istotę wspólnoty Kościoła w życiu wiernych, na konieczność życia w łączności z Chrystusem i wyzwania, które w tym kontekście stoją przed młodymi.

>>> Kościół w błocie, na polu i w namiocie. Autentyczny, prawdziwy i szczery [REPORTAŻ]

młodzi kosciół zakonnica siostra zakonna
Fot. cathopic/amor santo

Wyjątkowym elementem spotkania była widowiskowa procesja w stronę Grodziska, gdzie miało miejsce przedstawienie ilustrujące symboliczny chrzest, w nawiązaniu do otrzymania chrztu przez księcia Wiślan z rąk Cyryla i Metodego, właśnie w Wiślicy w 860 roku. Koronka do Miłosierdzia Bożego, zajęcia aktywizujące młodych, obejmujących m.in. pisanie listów do Pana Boga i piknik z różnego rodzaju pokazami artystycznymi oraz świadectwo Wojciecha Czuby, dopełniły całodzienne wydarzenie.

Na koniec całodziennego wydarzenia o godz. 20, odbył się  koncert zespołu MUODE KOTY.

Spotkaniu Młodych w Wiślicy towarzyszyły także zajęcia sportowe – m.in. odbył się  Finał Ministranckiej Piłki Halowej.

Wiślica to historyczny gród związany z najstarszą kolebką chrześcijaństwa na ziemiach polskich, gdzie pogański książę Wiślan przyjął chrzest w obrządku wschodnim wraz z poddanymi już w 860 r., jak zapisano w Żywocie św. Metodego. Znajduje się tu gotycki kościół ze słynącą łaskami figurą Matki Bożej Uśmiechniętej zwanej Łokietkową. W 2006 r. kościół w Wiślicy został mianowany bazyliką mniejszą.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze