fot. unsplash/ Max Kukurudziak

Ukraina: katoliccy biskupi zachęcają do modlitwy o pokój

Do włączenia się w modlitwę i post w intencji pokoju zachęcili wiernych, odpowiadając na apel papieża Franciszka, biskupi rzymskokatoliccy Ukrainy.

>>> Ponad połowa Polaków za handlem w niedzielę

Biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej Edward Kawa OFMConv przypomniał o znaczeniu wytrwałej modlitwy. „Umiłowani, nadszedł październik. Miesiąc ten jest szczególnie poświęcony Najświętszej Maryi Pannie, Królowej Różańca Świętego. Każdego dnia we wszystkich naszych parafiach i, mam nadzieję, we wszystkich katolickich rodzinach odmawiana jest ta modlitwa. Papież Franciszek zachęca nas, aby 7 października był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie. W naszym kraju trwa wojna i modlitwa o pokój nie powinna ustawać ani na chwilę. Dlatego proszę Was, Bracia i Siostry w Chrystusie, abyście odpowiedzieli na to wezwanie Ojca Świętego i niech dzień 7 października będzie okazją dla wszystkich, którzy z jakiegoś powodu nie znaleźli czasu na modlitwę, aby ją rozpocząć i znaleźć siłę do jej kontynuowania każdego dnia. Pan nagradza wytrwałych. Módlmy się!” – napisał biskup na swojej stronie na Facebooku.

>>> Uczestnicy Synodu: musimy być budowniczymi pokoju

Biskup Witalij Krywicki SDB, ordynariusz diecezji kijowsko-żytomierskiej, przypomniał, że wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Różańcowej może wyjednać cud. „Papież Franciszek ogłosił 7 października dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie. To symboliczna data i oczywista konieczność, zwłaszcza dla naszego kraju. Gorąco zapraszam wszystkich do walki na tej duchowej platformie! Bóg zawsze może dokonać niemożliwego, a wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej wielokrotnie błagało Pana o cuda zmieniające życie” – napisał biskup na swojej stronie na Facebooku.

Strona internetowa episkopatu ukraińskiego przypomina, że każdy sam wybiera wymiar postu w tym dniu. Może to być post o chlebie i wodzie lub powstrzymanie się od spożywania mięsa. Być może dla niektórych post będzie oznaczał rezygnację z czegoś, co lubią.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze