epa05912734 An handout picture provided by Vatican newspaper L’Osservatore Romano shows Pope Emeritus Benedict XVI (C) takes a sip of the Bavarian beer with Bavarian Prime Minister Horst Seehofer (L), on the occasion of a party with a Bavarian delegation for his 90th birthday at Monastery Ecclesiae at the Vatican, 17 April 2017. EPA/FRANCESCO SFORZA / OSSERVATORE ROMANO/HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA.

Piwo na 90. urodziny papieża Benedykta XVI [WIDEO]

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Ogrodach Watykańskich odbyła się w poniedziałek uroczystość z okazji 90. urodzin emerytowanego papieża Benedykta XVI. W prywatnych obchodach, dzień po urodzinach poprzedniego papieża, uczestniczył jego starszy o trzy lata brat ksiądz Georg Ratzinger.


Na urodziny emerytowanego papieża przybyła delegacja z Bawarii, która przywiozła m.in. kosz ze specjałami z rodzinnych stron jubilata. Także jego brat przyjechał z Niemiec, gdzie na stałe mieszka.

Uroczystość odbyła się w dawnym budynku klasztornym, w którym mieszka Benedykta XVI od swej rezygnacji w 2013 roku, oraz w alei w ogrodach.

Zdjęcia zamieścił watykański dziennik „L’Osservatore Romano”. Widać na nich emerytowanego papieża siedzącego z gośćmi przed swym domem i pijącego piwo z kufla oraz moment, gdy pozdrawia gości w Ogrodach. Benedykt XVI jest uśmiechnięty i w dobrej formie. Towarzyszy mu jego wieloletni osobisty sekretarz i zarazem prefekt Domu Papieskiego Franciszka arcybiskup Georg Gaenswein.

Papież Franciszek odwiedził swego poprzednika w środę. Złożył mu wówczas życzenia z okazji Świąt i zbliżających się urodzin.

Fot. PAP/EPA/FRANCESCO SFORZA / OSSERVATORE ROMANO

Piwo na 90. urodziny papieża Benedykta XVI [WIDEO]
Oceń ten artykuł

Wasze komentarze