epa06428020 A backhoe works to clear a mud and debris clogged road after heavy rains caused deadly mudslides in Montecito, California, USA, 09 January 2018. A rain storm in southern California has destroyed several homes and killed at least 13 people in Montecito, California and closed a 35 mile stretch of the 101 freeway. EPA/MIKE NELSON Dostawca: PAP/EPA.

USA: co najmniej 13 ofiar lawin błotnych [GALERIA]

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Co najmniej 13 osób zginęło w Montecito w pobliżu Los Angeles w Kalifornii w wyniku zejścia lawin błotnych – poinformowały we wtorek wieczorem czasu lokalnego miejscowe władze, dodając, że prawdopodobnie liczba ofiar jeszcze wzrośnie.

Ciała ofiar znaleziono w zwałach błota i gruzu. „Z przykrością potwierdzamy śmierć 13 osób” – powiedział na konferencji prasowej szeryf okręgu Santa Barbara, w którym leży Montecito.

Lawiny zeszły na Montecito, miejscowość położoną na północny zachód od Los Angeles, w nocy z poniedziałku na wtorek czasu lokalnego. Osunięcia ziemi ze wzgórz pozbawionych roślinności przez grudniowe pożary zostały spowodowane przez ulewne deszcze. Masy błota, miejscami nawet o grubości 1,5 metra, wyrywały domy z fundamentów.

Jak poinformowała policja, w okręgu Santa Barbara rannych zostało co najmniej 25 osób. W wyniku zejścia lawin błotnych zostały odcięte drogi dojazdowe do wielu miejscowości. Do ratowania ludzi z zagrożonych terenów wykorzystano helikoptery.

Lokalne władze zarządziły ewakuację ok. 7 tysięcy mieszkańców.

USA: co najmniej 13 ofiar lawin błotnych [GALERIA]
Oceń ten artykuł

Wasze komentarze