epa05877345 Capitol police surround a car that reportedly tried to rammed a Capitol Police car outside the U.S. Capitol in Washington, DC, USA, 29 March 2017. Shots were fired outside the Rayburn building at the US Capitol after someone tried to ram a US Capitol police cruiser. The suspect was arrested and is in police custody. No injuries were reported and at this time it’s unclear who fired the shots. EPA/MICHAEL REYNOLDS Dostawca: PAP/EPA.

USA: Incydent koło Kapitolu, bez związku z terroryzmem

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W pobliżu Kapitolu w centrum Waszyngtonu zatrzymano w środę kobietę, która wjechała swoim pojazdem w policyjny radiowóz – podała policja odpowiedzialna za bezpieczeństwo amerykańskiego parlamentu. Incydent nie miał związku z terroryzmem – podkreślono.

„Nie ma związków z terroryzmem. To była kontrola drogowa” 

– powiedziała rzeczniczka policji Kapitolu, Eva Malecki. Według niej, kierująca pojazdem kobieta zachowywała się „dziwnie i agresywnie”. Podczas kontroli, która zakończyła się zatrzymaniem kobiety, funkcjonariusze oddali strzały z broni palnej, ale nikt nie został ranny – dodała rzeczniczka.

Do zdarzenia doszło w rejonie al. Waszyngtona i al. Niepodległości, gdzie wielu funkcjonariuszy policji jest na stałe rozmieszczonych w celu pilnowania porządku i bezpieczeństwa. W okolicy zwykle jest wielu turystów.

Policja Kapitolu wysłała e-mail do pracowników Kongresu z zaleceniem, by nie zbliżali się w pobliże miejsca incydentu. Przez pewien czas pobliskie gmachy, gdzie mieszczą się biura Kongresu, były zamknięte. 

foto. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

USA: Incydent koło Kapitolu, bez związku z terroryzmem
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze