W Barze wyświęcono nowego oblata

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

16 czerwca 2018 r. Kościół  otrzymał nowego kapłana – ojca Wadima Dorosza OMI. Święcenia młodego misjonarza oblata Maryi Niepokalanej odbyły się w rodzinnej parafii św. Anny w Barze w województwie winnickim.

Uroczystość zgromadziła  współbraci  ze zgromadzenia i seminarzystów z Polski, z wszystkich zakątków Ukrainy i z dalekiego Turkmenistanu. Przybył również prowincjał polskiej prowincji Misjonarzy Oblatów o. Paweł Zając OMI i bp Radosław Zmitrowicz OMI, który  udzielił święceń kapłańskich ojcu Wadimirowi.

Nowo wyświęcony kapłan powiedział: „Kiedyś, kiedy byłem wojskowym, dowódcą wojskowej maszyny, to i pomyśleć nie mogłem, że mając  trzydzieści trzy lata będę należał do wojska Jezusa Chrystusa – będę kapłanem Maryi Niepokalanej. Wtedy jeszcze nie wiedziałem,  jak Bóg przemieni moje życie. I jestem bardzo wdzięczny wszystkim, a najbardziej Bogu, że obdarzył mnie tym największym darem, który można otrzymać na ziemi, darem kapłaństwa”.

Biskup Radosław Zmitrowicz OMI zachęcił  ojca Wadima, by był kapłanem na zawsze, w każdej życiowej sytuacji. Dał jeszcze kilka pożytecznych rad w oparciu o ewangelię przeczytaną tego dnia.

Po zakończeniu ceremonii święceń  przełożony  delegatury Misjonarzy Oblatów na Ukrainie o.Paweł Wyszkowski OMI wręczył o. Wadimowi obediencję – posłanie do pierwszej pracy duszpasterskiej – na posługę w młodzieżowym centrum w Tywrowie w województwie winnickim.

Na koniec uroczystości każdy z obecnych miał możliwość złożyć gratulacje neoprezbiterowi.

Następnego dnia o. Wadim odprawił w rodzinnej parafii  pierwszą Mszę św., na której zebrało się liczne grono wiernych z Podola. Uroczystość rozpoczęła się w rodzinnym domu  neoprezbitera wraz z błogosławieństwem rodziców, po którym procesja wyruszyła do kościoła. Kazanie wygłosił o. Paweł Wyszkowski OMI, który opowiedział o historii powołania i godności kapłana. A na koniec liturgii o. Wadim udzielił prymicyjnego błogosławieństwa kapłanom, seminarzystom, krewnym, siostrom, braciom ze zgromadzenia i wszystkim obecnym.

Zobacz także
Wasze komentarze