Wielka Brytania: zamach terrorystyczny, do którego doszło w okolicach parlamentu (foto. PAP/EPA/ANDY RAIN)

Wielka Brytania: atak terrorystyczny w okolicach parlamentu

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

 

W pobliżu gmachu parlamentu w centrum Londynu napastnik zaatakował  nożem policjanta – poinformował przewodniczący Izby Gmin David Lidington.

Incydent przy gmachu parlamentu w Londynie policja traktuje wstępnie jako „terrorystyczny” – poinformowano w oficjalnym komunikacie.

Według „Independenta”, który powołuje się na niepotwierdzone doniesienia, w następstwie dwie osoby zostały postrzelone. Wśród nich ma być napastnik, który zmarł. 

Na Moście Westminsterskim sąsiadującym z gmachem parlamentu w centrum Londynu jadący samochód uderzał w przechodniów, następnie jego kierowca wysiadł i pobiegł w stronę policjantów pilnujących budynku – podał „Telegraph”, powołując się na świadków.
Następnie – podaje dziennik – mężczyzna uzbrojony w nóż zaatakował funkcjonariuszy przy bramie, po czym został postrzelony. Jeden z policjantów został trafiony nożem.

Samochód, który na Moście Westminsterskim uderzał w przechodniów (foto. TWITTER/LUKESTEELE4)

Wcześniej – według świadków – słuchać było w okolicy co najmniej trzy odgłosy przypominające wybuchy albo strzały z broni palnej.

Spotkanie brytyjskiej premier Theresy May z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, które miało się odbyć po południu w Londynie, w najlepszym wypadku będzie opóźnione albo zostanie odwołane – poinformował przedstawiciel biura prasowego Downing Street.

fot. PAP/EPA/ANDY RAIN

Wielka Brytania: atak terrorystyczny w okolicach parlamentu
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze