fot. pixabay

W czasie deszczu dorośli się nudzą? Jesienią odkryj swoją nową pasję!

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Odkryj swoją (życiową) pasję i… sięgnij Nieba. 

Mimo że wakacyjne atrakcje w większości już za nami, to nadchodzące miesiące też mogą być pełne wrażeń. To właśnie teraz, po letniej przerwie, na nowo ruszają liczne warsztaty i zajęcia, w których możemy brać udział w wolnym czasie. Tylko, co wybrać spośród wielu możliwości? Te wskazówki sprawią, że wybór nie będzie już tak trudny!  

Kto powiedział, że zajęcia „dodatkowe” kierowane są tylko do dzieci i nastolatków? Coraz częściej możemy wybierać kursy i warsztaty, które organizowane są właśnie z myślą o osobach dorosłych. Dzięki aktywnemu spędzaniu wolnego czasu możemy nie tylko zapomnieć o domowych i zawodowych obowiązkach, ale również odkryć hobby, a nawet nowy sposób na życie.  

Osobiste Q&A 

Na początku zastanów się, jak lubisz spędzać czas, co daje Ci radość i sprawia, że zapominasz o całym świecie. Pomyśl, o czym marzyłaś/eś jako dziecko czy nastolatek. Być może wiele z tych pragnień wciąż tli się w Twoim sercu. Uważasz, że na naukę śpiewu  już jest za późno, a gra na gitarze pozostała już tylko miłym wspomnieniem? Może czas na kolejny początek? Na życie pełne pasji nigdy nie jest za późno. 

Co ludzie powiedzą? 

Ludzie od wieków komentują i oceniają decyzje innych osób. Jednak nie pozwól, by ich komentarze zatrzymały Cię w działaniu oraz szukaniu nowych możliwości. Często plotkują ci, którzy czują się sfrustrowani i niespełnieni – a może uda się zaprosić kogoś z nich do wspólnych aktywności? 

cathopic

W pogoni za trendami 

W każdym sezonie pojawiają się zajęcia, które stają się absolutnymi hitami. Zauważasz, że co druga koleżanka zapisuje się na TRX, czyli zajęcia sportowe z taśmami, i też nabierasz ochoty na taką gimnastykę. Być może ten trening bardzo Ci się spodoba, ale nie zmuszaj się do niego, jeśli nie jest tym, czego szukasz.  

Ważne, by aktywności sprawiały też przyjemność – nie uczestniczymy w nich za karę. Nie ma sensu podążać tylko za modą. Nie lubisz uczyć się nowych języków? Nie musisz. Nic na siłę. A może zajęcia teatralne sprawiłyby Ci frajdę? 

Biernie czy aktywnie? 

Wiele osób pracujących w biurze uważa, że najbardziej odpoczywa podczas zajęć sportowych, które nie tylko pomagają oderwać myśli od codziennych spraw, ale wpływają też pozytywnie na zdrowie. Od dawna wiadomo, że siedzący tryb życia nie sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu całego organizmu. Jeśli jednak pracujesz fizycznie, to warto postawić na aktywności angażujące przede wszystkim umysł. Zadbasz wtedy o ciało oraz ducha, ale i o różnorodność, która jest przeciwieństwem męczącej nudy. 

fot. pixabay

W pojedynkę czy w grupie? 

Przed wyborem zajęć zastanów się też, czy wolisz spotkania indywidualne czy grupowe oraz ile czasu możesz przeznaczyć na swoje pasje. Być może to właśnie nowe zajęcia sprawią, że poznasz ludzi, z którymi połączą Cię znajomości na długie lata. Jeśli jednak nie szukasz towarzystwa i  potrzebujesz wyciszenia, to weź to pod uwagę przy wyborze warsztatów.  

Nie od razu Kraków zbudowano 

Mało komu nowe umiejętności przychodzą bez żadnego wysiłku. Zazwyczaj potrzeba czasu, by dobrze nauczyć się języka obcego, zachwycać umiejętnościami kulinarnymi czy kondycją. Nie zniechęcaj się wolnymi postępami czy niepowodzeniami. To prawda, że nie każdy ma do wszystkiego predyspozycje, ale oprócz talentu ogromne znaczenie ma zaangażowanie i systematyczność. Przez trudy do gwiazd… A nawet do Nieba. 

Zobacz także
Wasze komentarze