epa06223871 Rescue teams continue with their task at the Tlaplan residencial complex in Mexico City, Mexico, 24 September 2017. The rescue services continue the search for victims under the rubbles of the numerous buildings that collapsed after the powerful earthquake that shook Mexico City and surrounding areas on 19 September. The quake left at least 305 people dead, 167 of them in the Mexican capital alone. EPA/MARIO GUZMAN Dostawca: PAP/EPA.

W Meksyku wciąż trzęsie się ziemia

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Kolejne w ostatnim okresie trzęsienie ziemi nawiedziło w niedzielę Meksyk. Tym razem były to wstrząsy o magnitudzie 5,9 z epicentrum u zachodnich wybrzeży, ok. 100 km od miejscowości Tonala w stanie Chiapas. Nie ma informacji o ofiarach ani zniszczeniach.

Tymczasem bilans tragicznego w skutkach trzęsienia z 19 września, o magnitudzie 7,1, stale rośnie. Według najnowszych danych zginęło co najmniej 307 ludzi. Trwają operacje ratownicze, m.in. w stolicy kraju, ale prawie nie ma już nadziei na odnalezienie pod gruzami żywych ludzi.

Ziemia zatrzęsła się też w Meksyku w sobotę. Było to trzęsienie o magnitudzie 6,1 z epicentrum w stanie Oaxaca na południu kraju. Brak informacji o ofiarach i o większych zniszczeniach. Według meksykańskiej służby ds. sytuacji nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych był to wstrząs wtórny po trzęsieniu z 7 września o magnitudzie 8,1, które pochłonęło ok. 100 ofiar śmiertelnych; ponad 200 ludzi odniosło obrażenia. Meksyk leży na obszarze o bardzo dużej aktywności sejsmicznej. Styka się tam pięć płyt tektonicznych.

Fot. PAP/EPA/MARIO GUZMAN

Zobacz także
Wasze komentarze