Fot. cathopic.com

Wadowice: „Barka” jako hołd wdzięczności w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zachęca do uczczenia 100. rocznicy urodzin papieża Polaka autorskim wykonaniem „Barki”. Swoje aranże, recytacje czy nawet taniec do pieśni bliskiej sercu św. Jana Pawła II można zamieszczać w mediach społecznościowych z hasztagiem #jestemwdzieczny.

„Mamy świadomość, jak wielkie dzieło nam powierzono. Upamiętnianie życia i nauczania Jana Pawła II. Chcemy by pamięć o nim była wciąż żywa, a słowa wcielane w życie. 18 maja 2020 minie dokładnie sto lat od dnia, gdy na świat przyszedł jeden z największych Polaków, który zmienił oblicze świata” – napisali na stronie www.domjp2.pl organizatorzy inicjatywy „Cała Polska śpiewa ‘Barkę’”.

>>> Kard. Dziwisz: św. Jan Paweł II był papieżem Bożego miłosierdzia

Dodali przy tym, że nie wiedzą jak będzie rozwijać się sytuacje epidemiczna w Polsce, ale wierzą, że w najbliższych dniach od Bałtyku aż po Tatry, ludzie będą się jednoczyć, by słowami „Barki” wyrazić wdzięczność za życie Karola Wojtyły.

„W duchu wdzięczności chcemy 18 maja o godz. 17:00 zatrzymać się na chwilę i zaśpiewać ‘Barkę’ – jedną z ulubionych pieśni papieża. Jan Paweł II wspominał, że to właśnie ona wyprowadziła go z ojczyzny i towarzyszyła mu na pamiętnym konklawe. Ograniczenia spowodowane epidemią sprawiają, że nie będziemy mogli się spotkać w naszych parafiach i na rynkach miast. Ale możemy śpiewać w domach, na balkonach, w ogrodach i lasach!” – zachęcają organizatorzy.

Proponują, by podzielić się swoimi aranżacjami tej pieśni, niezależnie czy będą one wykonane śpiewem, czy grą, czy recytacją czy tańcem. Przez cały maj można to zrobić na stronie wydarzenia 

„Dzielmy się dobrem! Niech cała Polska, a nawet świat, zjednoczy się wyrażając wdzięczność za życie i świętość Jana Pawła II” – brzmi zachęta do udziału w akcji.

Zobacz także
Wasze komentarze