Fot. lilartsy/unsplash

Warszawa: nowe kierunki studiów – wśród nich energetyka jądrowa i sztuka pisania

Energetyka jądrowa, edukacja alternatywna i sztuka pisania są wśród nowych kierunków, które będzie można studiować na Uniwersytecie Warszawskim w roku akademickim 2024/2025.

Rejestracja na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie oraz część studiów drugiego stopnia na największej uczelni w Polsce rozpoczęła się 6 czerwca; do wyboru jest ponad 300 programów studiów. Można studiować na kierunkach humanistycznych, społecznych, ścisłych, przyrodniczych, medycznych (od roku akademickiego 2023/2024 na UW prowadzony jest kierunek lekarski), a także w ramach indywidualnych studiów międzydziedzinowych czy na studiach z językiem angielskim jako językiem wykładowym.

W rekrutacji na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie brane są pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych. Dodatkowe egzaminy wstępne zostaną przeprowadzone na kierunkach: architektura przestrzeni informacyjnych; indywidualne studia międzydziedzinowe organizowane przez Kolegium Międzydziedzinowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych; logopedia ogólna i kliniczna; psychologia (Psychology) – tylko na studia w języku angielskim; publikowanie współczesne.

>>> Charków: przedszkole na stacji metra [+GALERIA]

Uniwersytet Warszawski otwiera 9 nowych kierunków studiów – cztery na studiach pierwszego stopnia i pięć na studiach drugiego stopnia. Na studiach pierwszego stopnia są to: bezpieczeństwo wewnętrzne (Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych); Business and Management (Wydział Zarządzania); energetyka jądrowa (Wydział Fizyki). Natomiast na studiach drugiego stopnia: Adult Education and Developmental Activities Design (Wydział Pedagogiczny); europejskie studia ukrainistyczne (Wydział Lingwistyki Stosowanej); rachunkowość i controlling (Wydział Zarządzania) czy sztuka pisania (Wydział Polonistyki – absolwenci tego kierunku będą mogli znaleźć zatrudnienie np. w redakcjach pism, wydawnictwach, portalach internetowych, a także jako copywriterzy czy krytycy literaccy). W ofercie studiów zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia znalazła się również edukacja alternatywna – „z animacją społeczno-kulturalną” (na studiach pierwszego stopnia) i „z edukacją artystyczną” (drugi stopień).

Z pełną ofertą studiów można się zapoznać na stronie systemu Internetowej Rekrutacji Kandydatów, za pomocą którego możliwa jest rejestracja. Oferta studiów dostępna jest też na stronie Biura ds. Rekrutacji.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze