Warszawa, 03.06.2018. Procesja z relikwiami œw. Faustyny w drodze z pl. Pi³sudskiego do Œwi¹tyni Opatrznoœci Bo¿ej w warszawskim Wilanowie, 3 bm. Pod has³em „Dziêkujemy za niepodleg³oœæ” po raz jedenasty obchodzone jest Œwiêto Dziêkczynienia. (mr) PAP/Marcin Obara

Warszawa: procesja z relikwiami św. Faustyny

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Podczas dzisiejszego XI Święta Dziękczynienia do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie zostaną wprowadzone relikwie św. siostry Faustyny.

Relikwie Świętej niusione są w uroczystej procesji, która wyruszyła z Placu Piłsudskiego do wilanowskiej świątyni. W południe odprawiona tam zostanie Msza św., która będzie ogólnopolskim dziękczynieniem Kościoła za niepodległość. W koncelebrze będzie uczestniczyć ok. 100 biskupów z Polski i zagranicy.

– Od kilku lat myśleliśmy o wprowadzeniu do Świątyni Opatrzności Bożej relikwii św. Faustyny. I jeżeli była jakakolwiek refleksja nad tym, dlaczego opóźnić wprowadzenie tych relikwii, to tylko dlatego, żebyśmy mocno sprecyzowali kult Opatrzności Bożej, a także to, w jaki sposób przeżywamy dziękczynienie i zawierzenie – wyjaśniał w rozmowie z KAI kard. Kazimierz Nycz, nawiązując do programu obchodów tegorocznego Święta Dziękczynienia.

Fot. PAP/Marcin Obara

Związane z nim jest wprowadzenie relikwii św. siostry Faustyny do Świątyni Opatrzności Bożej, które mieszkańcy Warszawy niosą do Wilanowa w uroczystej procesji, ktora rano wyruszyła z pl. Piłsudskiego.

O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna wraz z odmówieniem Aktu Zawierzenia i Dziękczynienia. Mszy św. będzie przewodniczył prymas Polski abp Wojciech Polak, a homilię wygłosi metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

Po południu zostanie otwarte tradycyjne miasteczko dla dzieci z grą terenową dla rodzin „Tropem świętych do skarbu wolności”. Także popołudniu rozpocznie się tradycyjny festiwal muzyczny „Moc Dobra” z udziałem m.in. Maleo Reggae Rockers, Mieczysława Szcześniaka i zespołu Muode Koty. Całość zakończy się modlitwą za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o godz. 21.37.

Warszawa: procesja z relikwiami św. Faustyny
5.2 (86.67%) 3 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze