wikipedia

Watykan: bliska kanonizacja Pawła VI

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Kardynałowie i biskupi należący do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych jednogłośnie opowiedzieli się za autentycznością cudu za wstawiennictwem bł. Pawła VI – donosi włoski watykanista Andrea Tornielii. Obecnie należy oczekiwać decyzji w tej sprawie papieża Franciszka oraz konsystorza kardynałów.

Ewentualna kanonizacja papieża, który przed 50 laty ogłosił encyklikę „Humanae vitae”, a zmarł w Castel Gandolfo 6 sierpnia 1978 roku, mogłaby odbyć się w październiku b.r. podczas poświęconego młodzieży Synodu Biskupów.

Cud, który rozpatrywali członkowie Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych dotyczy uzdrowienia w roku 2014 dziecka w łonie matki, w piątym miesiącu ciąży. Matka pochodząca z z prowincji Werona mimo pęknięcia w pewnym momencie łożyska, donosiła ciążę i urodziła zdrowe dziecko. Za radą swej przyjaciółki modliła się o szczęśliwe przyjście na świat dziecka w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Brescii, związanym z kultem błogosławionego papieża. W 2014 urodziła się dziewczynka, której nadano imię Amanda.

Zobacz także
Wasze komentarze