Fot. EPA/Massimo Percossi

Watykan: dziś spotkanie papieża z trzema ofiarami ks. Karadimy

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Po ponad siedmiu godzinach rozmów indywidualnych z trzema ofiarami ks. Fernando Karadimy – 55-letnim Juanem Carlosem Cruzem, 43-letnim José Andrésem Murillo i 55-letnim Jamesem Hamiltonem, jakie odbył od piątku do wczorajszego wieczora Ojciec Święty przyjmie dzisiaj całą trójkę razem – podaje portal il sismografo. Możliwa jest także obecność na audiencji prowadzącego tę sprawę urzędnika Kongregacji Nauki Wiary, ks. Jordi Bertomeu i abp Charlesa Scicluny – który z polecenia papieża badał sprawę na miejscu w Chile.

Jak zaznacza portal il sismografo z wpisów trzech ofiar ks. Karadimy na komunikatorze twitter można wnioskować, że spotkania każdego z nich z Ojcem Święty wlały w nich wiele ufności i spokoju. Juan Carlos Cruz zamieścił wczoraj wieczorem na komunikatorze Twitter następujący wpis: „Rozmawiałem sam jeden przez ponad dwie i pół godziny z Papieżem Franciszkiem. Słuchał mnie z wielkim szacunkiem, sympatią i bliskością, jak ojciec. Mówiliśmy o wielu sprawach. Dzisiaj mamy więcej nadziei odnośnie do przyszłości Kościoła. Mimo że zadanie jest ogromne”.

Jak wiadomo Stolica Apostolska podkreśliła poufny charakter tych rozmów i nie planuje wydania oficjalnego komunikatu na temat tego wydarzenia. Natomiast 3 maja ma się odbyć konferencja prasowa Cruza, Murillo i Hamiltona. Zdaniem redakcji il sismografo należy na niej oczekiwać nie tyle szczegółów dotyczących ich rozmów z Franciszkiem, ile uwag ogólnych dotyczących sytuacji Kościoła w Chile.

Jak wiadomo w maju planowana jest wizyta biskupów chilijskich w Watykanie.

 

Zobacz także
Wasze komentarze