epa06772471 The athletes of the Korean team of Taekwondo perform during Pope Francis’ weekly general audience in St. Peter’s Square, Vatican City, Vatican, 30 May 2018. EPA/MAURIZIO BRAMBATTI Dostawca: PAP/EPA.

Watykan: grupa koreańskich sportowców na Placu św. Piotra

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Tuż po zakończeniu dzisiejszej katechezy Franciszka, młodzi sportowcy z Korei Południowej i Północnej wykonali przed papieżem kilka układów tanecznych do melodii pieśni „Ave Maria” w stylu nawiązującym do taekwondo.

Następnie ustawili się w szeregu i rozwinęli wielki transparent z napisem w języku włoskim: „Pokój jest cenniejszy od triumfu”. Sportowcy podeszli następnie do Franciszka, który rozmawiał z nimi i udzielił im swego błogosławieństwa.

Fot. EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Później w pozdrowieniach do różnych grup pielgrzymów Ojciec Święty jeszcze raz nawiązał do tego niespodziewanego występu i powiedział: „Dziękuję sportowcom koreańskim za wasz występ, było to wasze przesłanie pokoju między dwiema Koreami. Dziękuję”.

W spotkaniu z papieżem wzięli też udział m.in. zawodnicy uczestniczący w rozgrywkach tzw. Złotej Gali na rzymskim Stadionie Olimpijskim oraz dawni sportowcy i olimpijczycy z lat sześćdziesiątych, a więc z okresu, gdy stolica Włoch była w 1960 miejscem igrzysk olimpijskich. Znaleźli się wśród nich również przedstawiciele nieolimpijskich dyscyplin sportowych, np. Włoskiej Federacji Bocce [rodzaj gry w kule].

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze