epa06695371 People take part to a prayer vigil for Alfie Evans in Saint Peter’s square, Vatican City, 26 April 2018. Alfie Evans’ father on 26 April, appealed to Pope Francis to travel to Liverpool to see the situation of his seriously ill son. Rome’s Vatican-owned pediatric hospital Bambino Gesu has offered to treat the 23-month-old boy, who has a serious undiagnosed brain condition. The government in Rome has granted Alfie Italian citizenship in a bid to bring him to Italy and beat rulings to let him die. But the British courts have refused to allow the child, who continues to fight after being taken off life support earlier this week, to be transferred to Italy. EPA/CLAUDIO PERI Dostawca: PAP/EPA.

Watykan: modlitwa za Alfiego Evansa na placu Świętego Piotra

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Około 500 osób modlilo się w czwartek późnym wieczorem na placu Świętego Piotra za ciężko chorego brytyjskiego chłopca Alfiego Evansa, o którego stoczono sądową batalię. Na czuwanie modlitewne wierni umówili się za pośrednictwem portali społecznościowych.

To było drugie spotkanie modlitewne w intencji chłopca, przebywającego w szpitalu w Liverpoolu. Pierwsze odbyło się w środę.

Modlitwa na Placu fot. EPA/CLAUDIO PERI

Na placu przed bazyliką zgromadziły się rodziny z dziećmi, młodzi ludzie, duchowni.

Do modlących się w Watykanie ludzi dołączyły spontanicznie inne osoby, które były w pobliżu.

„Inicjatywa ta będzie kontynuowana tak długo, jak będzie to konieczne. Wybrano plac Świętego Piotra na znak wdzięczności dla papieża za to, co robi”- powiedzieli mediom inicjatorzy czuwania.

W ten sposób przywołali wcześniejsze apele Franciszka o to, by nie odłączać dziecka od aparatury utrzymującej go przy życiu i zrobić wszystko, by go uratować.

Modlitwa na Placu fot. EPA/CLAUDIO PERI

Miało temu służyć przewiezienie chłopca do watykańskiego szpitala Bambino Gesu w Rzymie, ale na to nie zgodził się brytyjski sąd. Wyraził natomiast zgodę na leczenie paliatywne dziecka.

Czuwania modlitewne w intencji Alfiego zorganizowano także w Modenie, Mediolanie, Turynie, Weronie i Cagliari. 

Watykan: modlitwa za Alfiego Evansa na placu Świętego Piotra
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze