epa06640005 An elevated view of the crowd of faithful attending the Easter Sunday mass celebrated by Pope Francis (unseen) on Saint Peter’s square in the Vatican City, Vatican, 01 April 2018. Easter is celebrated around the world by Christians to mark the resurrection of Jesus Christ from the dead and the foundation of the Christian faith. EPA/ALESSANDRO DI MEO Dostawca: PAP/EPA.

Watykan: nowa konstytucja o Kurii Rzymskiej „niemal gotowa”

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Nowa konstytucja apostolska o Kurii Rzymskiej jest już „niemal gotowa” – powiedział w wywiadzie dla hiszpańskiego kanału telewizyjnego Trece kard. Oscar Rodríguez Maradiaga – koordynujący prace Rady Kardynałów (K-9).

Jednocześnie honduraski purpurat zaznaczył, że w pracach nad tym dokumentem konieczny jest jeszcze etap konsultacji z poszczególnymi dykasteriami oraz rewizji i udoskonaleń. Jedną z kwestii które trzeba jeszcze dopracować jest sprawa roli nuncjuszy w doborze kandydatów do biskupstwa. Kard. Rodríguez zastrzegł, że tak poważny dokument nie można wypracowywać w pośpiechu. „Prosimy Boga, aby można ją było opublikować w ciągu roku” – zaznaczył. Przypomniano, że Rada Kardynałów pomagająca papieżowi w rządzeniu Kościołem i w dziele reformy Kurii Rzymskiej spotkała się już 23 razy, a kolejne jej zgromadzenia zaplanowano w dniach 23-25 kwietnia.

fot. EPA/ALESSANDRO DI MEO

Watykan: nowa konstytucja o Kurii Rzymskiej „niemal gotowa”
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze