Fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

Watykan: powstał portal pierwszego w historii Stolicy Apostolskiej stowarzyszenia kobiet

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Stowarzyszenie „Donne in Vaticano”, zrzeszające kobiety pracujące w instytucjach Stolicy Apostolskiej, uruchomiło portal donneinvaticano.org Jest on dedykowany świeckim i konsekrowanym pracownikom, promuje działalność jedynej w swoim rodzaju watykańskiej instytucji.

Strona internetowa stowarzyszenia pozwala zapoznać się z działalnością, głównie kulturalną i charytatywną, jaką od 3 lat podejmują jego członkinie. W ostatnim czasie „DiVA” prowadziło m.in. zbiórkę na zakup zabawek dla dzieci z Mozambiku, z okazji papieskiej wizyty w tym kraju. Wspierało także siostry zakonne opiekujące się w Rzymie uchodźcami i samotnymi matkami znajdującymi się w trudnej sytuacji materialnej. Opiekunem duchowym stowarzyszenia jest były szef Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, jezuita o. Federico Lombardi.

>>> Kobiety w Kościele. O tym, co można sobie nawzajem dać [ROZMOWA]

Stowarzyszenie „Donne in Vaticano” (wł. Kobiety w Watykanie) powstało we wrześniu 2016 r., jako oddolna inicjatywa kilku pracownic watykańskich instytucji. Jest pierwszą w historii Stolicy Apostolskiej organizacją zrzeszającą kobiety pracujące w strukturach Stolicy Apostolskiej. Obecnie zrzesza ok. 100 kobiet – czynnych zawodowo i emerytowanych, wśród których znajduje się jedna Polka. Jedna jego z członkiń, Brazylijka Cristiane Murray, została w ostatnim czasie mianowana wicedyrektorem Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

Zobacz także
Wasze komentarze