Fot. pixabay

Watykański dyplomata w stanie krytycznym po wypadku samochodowym

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Watykański dyplomata arcybiskup nominat Ante Jozić, który kilka tygodni temu został mianowany przez papieża Franciszka nuncjuszem apostolskim w Wybrzeżu Kości Słoniowej, został ciężko ranny w wypadku samochodowym w swojej rodzinnej Chorwacji.

Media tego kraju poinformowały, że wieczorem 7 kwietnia w tunelu nieopodal Splitu 52-letni hierarcha zderzył się czołowo z pojazdem nadjeżdżającym z przeciwka. Kierowca tego auta zginął na miejscu, a ciężko ranny arcybiskup nominat Jozić został przewieziony do szpitala i tam zoperowany. Stan jego zdrowia jest stabilny, choć nadal krytyczny, poinformował na stronie internetowej rzecznik archidiecezji Splitu. 

Arcybiskup nominat Ante Jozić pracował dotychczas w nuncjaturach apostolskich w Indiach, Rosji i na Filipinach. W ostatnich latach pracował w misji studyjnej Stolicy Apostolskiej ds. Chin z siedzibą w Hongkongu. 1 maja sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin miał wyświęcić go na arcybiskupa w jego rodzinnej archidiecezji Splitu.

Zobacz także
Wasze komentarze