fot. Vatican Media

Więcej języków migowych w mediach watykańskich

Począwszy od Jubileuszu świata mediów, dziennikarstwa i komunikacji, Vatican News będzie oferować bezpłatnie transmisje wydarzeń papieskich na żywo również we francuskim języku migowym (LSF) oraz hiszpańskim języku migowym (LSE). Nowe języki dołączają włoskiego języka migowego (LIS) i amerykańskiego języka migowego (ASL), które są dostępne od 2021 roku.

Od 26 stycznia, kiedy Kościół będzie obchodził VI Niedzielę Słowa Bożego i kiedy zakończy się pierwsze duże spotkanie jubileuszowe – Jubileusz świata mediów, dziennikarstwa i komunikacji – modlitwa Anioł Pański i audiencje generalne będą tłumaczone na żywo na język migowy włoski (LIS), hiszpański (LSE) i francuski (LSF) na kanale YouTube Vatican News, a także, na żądanie w amerykańskim języku migowym (ASL), również na YouTube. W języku włoskim kontynuowana będzie także transmisja na żywo z napisami.

Plac św. Piotra w Watykanie, fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA

Usługa w dwóch nowych językach migowych została zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu Conrad N. Hilton Foundation i ma umożliwić przeżywanie Jubileuszu jeszcze szerszemu gronu osób, niezależnie od ograniczeń.

Wraz z transmisjami na żywo w językach migowych – które rozpoczęły się od włoskiego i amerykańskiego w 2021 roku – projekt „Nikt nie jest wykluczony” (wł. „Nessuno Escluso”) oferuje również aplikację informacyjną Vatican for All, stworzoną przez Dykasterię ds. Komunikacji dla osób z niepełnosprawnościami w zakresie komunikacji i wzroku. Aplikacja, dostępna bezpłatnie w Google Play i Apple Store, umożliwia dostęp do treści informacyjnych o wydarzeniach papieskich i Stolicy Apostolskiej. Pozwala także na bieżąco śledzić życie Kościoła na świecie.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze