Wioślarka uratowała niedoszłego samobójcę

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Wczoraj w godzinach popołudniowych, podczas treningu Katarzyny Zillmann, wioślarki AZS-u UMK Energi Toruń – wydarzyło się coś niezwykłego. Wioślarka, kończąc swój trening na jednej z Toruńskich zatok, usłyszała jęki młodego mężczyzny. Okazało się, że tonąc – próbował wołać o pomoc. 

Toruński klub tak opisuje tę sytuację:

BOHATERSKA KAŚKADziś w godzinach popołudniowych doszło w okolicach naszej przystani do bardzo przykrego zdarzenia,…

Opublikowany przez AZS UMK Toruń-sekcja wioślarska na 20 kwietnia 2017

 

W trakcie akcji ratunkowej dziewczyny, ucierpiała jej łódź, która jak się okazało kosztowała kilkadziesiąt tysięcy złotych. – Nie wahała się ani chwil. Kasia pomogła człowiekowi, który rzucił się z mostu, ale dopłynął do okolic naszej przystani. Niestety, podczas akcji ratowniczej uległa uszkodzeniu łódka, która kosztuje 40 tysięcy złotych. Nie jest do naprawienia, ale nieważne, grunt, że uratowane zostało życie 27-letniego człowieka – komentuje prezes AZS-u UMK Henryk Boś, który wypowiedział się dla portalu „Nowości”.

Katarzyna Zillmann. Fot. Sławomir Kowalski

Po akcji ratunkowej na przystań przyjechał zastępca prezydenta Torunia, jak przeczytać można w dalszej części oświadczenia na Facebooku:

W chwilę po zdarzeniu z zapytaniem o zdrowie Kaśki na przystań przyjechał zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Fiderewicz i dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Mariola Soczyńska.Dziękujemy! A Tobie bohatersko Kaśko – bardzo niskie ukłony! Jesteś wielka nie tylko w torze jak się ścigasz ale i po za nim!

Po całej akcji wioślarka została objęta pomocą medyczną, wychłodzenie jej organizmu było dosyć mocne. Teraz dochodzi do siebie. Jej zachowanie niewątpliwie zasługuje na najwyższe uznanie. 

Wioślarka uratowała niedoszłego samobójcę
6 (100%) 4 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze