epaselect epa05605070 A view of damaged buildings in Camerino, Marche Region, central Italy, 27 October 2016. Rescue teams are on their way to isolated villages near the epicenter of a 5.4-magnitude quake that struck central Italy on 26 October evening. Two strong earthquakes hit central Italy on 26 October evening, a 5.4 and a 5.9-magnitude, according to Italy’s National Institute of Geophysics and Volcanology (INGV). EPA/ROBERTO ALMONTI Dostawca: PAP/EPA.

Włochy: arcydzieła ze zburzonej Nursji na wystawie w Sienie

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
 

Arcydzieła sztuki sakralnej ze zniszczonej trzęsieniem ziemi Nursji są już bezpieczne. Gościny udzieliła im katedra w Sienie. Od 23 grudnia zostaną one udostępnione zwiedzającym w krypcie świątyni. Jest to wielka wystawa, na której zgromadzono nie tylko same dzieła sztuki, lecz również bogatą dokumentację fotograficzną. Pokazuje ona, gdzie pierwotnie znajdowały się przywiezione do Sieny malowidła i rzeźby oraz co pozostało z kościołów i klasztorów w rodzinnym mieście św. Benedykta.

Wystawa nosi tytuł: „Zranione piękno”. Ma ona uwrażliwić zwiedzających na los ofiar trzęsienia ziemi i pomóc w zbieraniu funduszy na odbudowę miasta. Organizatorzy liczą w szczególności na turystów, którzy licznie odwiedzają Sienę i tamtejszą katedrę.

W sierpniu i październiku rejon środkowych Włoch nawiedziły dwa silne trzęsienia ziemi, które wyrządziły ogromne szkody materialne i pociągnęły za sobą śmierć wielu osób, a tysiące ludzi pozostał bez dachu nad głową.

foto. PAP/EPA/ROBERTO ALMONTI 

Włochy: arcydzieła ze zburzonej Nursji na wystawie w Sienie
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze