Włochy: ksiądz błogosławi smartfony, aby lepiej z nich korzystać

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Błogosławiąc smartfony, katolicki ksiądz we Włoszech chce wychowywać wiernych do świadomego korzystania z nowoczesnych środków komunikacji.

W Citta di Castello w Umbrii ks. Giorgio Mariotti postanowił po Mszy św. 5 lutego, we wspomnienie św. Błażeja, za którego wstawiennictwem prosimy Boga o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy, pobłogosławić przyniesione przez wiernych telefony komórkowe, tablety i laptopy – donosi włoski dziennik katolicki „Avvenire”.

„Te nowe instrumenty mogą być wykorzystane dla dobra wiary i uchronić innych przed krzywdą” – czytamy w informacji o inicjatywie włoskiego kapłana.

Wcześniej prowadzona przez ks. Giorgio Mariottiego parafia pw. św. Błażeja, zainicjowała konkurs pt. „Komórki i dobra wiadomość”. Biorące w nim udział osoby przez miesiąc wysyłały sobie poprzez nowoczesne urządzenia pozytywne informacje znalezione w gazetach, czasopismach i Internecie, a następnie głosowały na nie przez Facebook. Do finału doszło pięć „dobrych wiadomości”. Dzisiaj najlepsza z nich otrzymała nagrodę.

Zobacz także
Wasze komentarze