Włochy: „Ratunku, umieramy z zimna” – zasypani w hotelu

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Na poważne trudności natrafiły ekipy ratunkowe w środkowych Włoszech, które w środę wieczorem wyruszyły na pomoc ludziom uwięzionym w hotelu koło Pescary po zejściu lawiny. Spowodowało ją trzęsienie ziemi w tym rejonie. Nadejście pomocy opóźnia się. Włoskie media donoszą o wielu ofiarach śmiertelnych.

Potrzeba jeszcze godzin aby duża grupa ratowników, wśród nich drużyny strażaków i zespoły pogotowia górskiego, dotarła do hotelu Rigopiano w miejscowości Farindola – poinformowała w nocy ze środy na czwartek włoska Obrona Cywilna. Jako powód podała bardzo złe warunki pogodowe w rejonie, nawiedzonym przez trzęsienie ziemi i atak srogiej zimy.

Ekipy zmagają się ze śniegiem, a dotarcie na miejsce utrudnia także to, że na okoliczne drogi dojazdowe zeszły następne lawiny. Panuje też niemal zerowa widoczność. Kolumna ratowników zmierza w kierunku częściowo uszkodzonego hotelu wraz z wozami straży pożarnej i karetkami pogotowia.

Ratownicy górscy jadą na nartach.

Jeden z gości hotelu, na który zeszła potężna lawina po silnym wstrząsie sejsmicznym w środę, wysłał SMS-a wzywając pomocy. „Ratunku, umieramy z zimna”- napisał.

W górskim hotelu, położonym na wysokości 1200 metrów nad poziomem morza, było około 20 osób. Ich los nie jest znany. Media poinformowały, że 3 gości hotelowych uważa się za zaginionych.

Fot. freekstreet/flickr.com

Włochy: „Ratunku, umieramy z zimna” – zasypani w hotelu
2.4 (40%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze