Fot. pixabay.com

Włochy: sędzia zmienił termin rozprawy, bo data rozprawy była pechowa

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Panie sędzio, 17 to pechowa liczba, czy nie można zmienić daty mojej rozprawy?”- z takim wnioskiem zwrócił się w sądzie w Mediolanie mężczyzna, który ma tam odpowiedzieć za oszustwo. Sędzia przychylił się do tej osobliwej prośby przesądnego neapolitańczyka.

Do zdarzenia opisanego przez włoskie media doszło w obecności sędziego ds. wstępnego posiedzenia, który sprawuje kontrolę nad stosowaniem uproszczonej procedury sądzenia, a taki właśnie tryb zastosowano wobec mężczyzny. Będzie on sądzony za to, że podrobił banknot o nominale 50 euro, by dokonać zakupów.

W czasie wstępnego posiedzenia sędzia wyznaczył termin rozprawy na 17 października tego roku i właśnie to wywołało protest podsądnego.

Jak podały mediolańskie media, mężczyzna przypomniał, że we Włoszech 17 uchodzi za liczbę przynoszącą pecha.

„Ale przecież to nie jest piątek 17” – odparł sędzia. To pocieszenie nie przekonało jednak przesądnego mężczyzny z Neapolu. „Gdyby to był piątek, to nie wyszedłbym nawet z domu” – powiedział przedstawicielowi wymiaru sprawiedliwości.

Neapolitańczyk argumentował z takim przekonaniem, że sędzia zgodził się na zmianę terminu rozprawy i wyznaczył ją na 24 października.

Zobacz także
Wasze komentarze