epa05609926 Italian fire fighters help a resident in Norcia after the strong earthquake in central Italy, 30 October 2016. A 6.6 magnitude earthquake struck 6km north of Norcia, Italy, on 30 October 2016. EPA/MATTEO CROCCHIONI Dostawca: PAP/EPA.

Włochy: „Wielkanoc pod namiotami” dla mieszkańców obszarów dotkniętych trzęsieniami ziemi

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Dla mieszkańców terenów nawiedzonych ostatnimi trzęsieniami ziemi w środkowych Włoszech będzie to Wielkanoc „pod namiotami”. Mówiono o tym na comiesięcznym spotkaniu biskupów z regionów Lacjum, Marche, Umbrii i Abruzji z rządowym komisarzem ds. odbudowy Vasco Erranim.

Ordynariusz diecezji Camerino-San Severino Marche bp Francesco Brugnaro poinformował, że na terenie jego diecezji zniszczonych zostało 326 kościołów, z czego większość poważnie, a wśród tych, którzy pozostali bez dachu nad głową, jest trzydziestu proboszczów.

Dokładne dane na temat szkód wyrządzonych przez trzy wstrząsy sejsmiczne – dwa w ubiegłym roku, w sierpniu i październiku oraz jeden w styczniu 2017 – przedstawił ordynariusz Fabriano-Matelica bp Stefano Russo. On też zapowiedział, że na mocy porozumienia z władzami cywilnymi mniejsze zniszczenia, nie wymagające większych nakładów ani nadzoru np. konserwatora zabytków, lokalne Kościoły będą mogły usuwać we własnym zakresie i na własny koszt, co wyraźnie przyspieszy proces odbudowy.

foto. PAP/EPA/MATTEO CROCCHIONI

Włochy: „Wielkanoc pod namiotami” dla mieszkańców obszarów dotkniętych trzęsieniami ziemi
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze