epa05609464 A handout shakemap released by the US Geological Survey (USGS) shows the location of a 7.1 magnitude earthquake striking around 68km east-southeast of Perugia, Italy, 26 October 2016. EPA/USGS HANDOUT EDITORIAL USE ONLY HANDOUT EDITORIAL USE ONLY HANDOUT EDITORIAL USE ONLY Dostawca: PAP/EPA.

Włochy: zawalone domy po kolejnym trzęsieniu ziemi

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Silny wstrząs sejsmiczny w środkowych Włoszech, do którego doszło w niedzielę rano, miał magnitudę 6,5 – podali sejsmolodzy, korygując pierwsze doniesienia mediów. W licznych miejscowościach runęły domy. Wiele z nich było już opuszczonych po środowym wstrząsie.

Trzęsienie ziemi najsilniej dotknęło regiony Marche i Umbria, ale było też mocno odczuwalne w Rzymie oraz we Florencji. Brak doniesień o ofiarach.

W Rzymie wstrzymano kursowanie metra.

Epicentrum znajdowało się w rejonie Nursji, gdzie sytuację opisuje się jako dramatyczną. Budynki zawaliły się w wielu miejscowościach.

Trzęsienie ziemi, kolejne po czterech dniach od wstrząsów o magnitudzie 5,4 i 5,9, nastąpiło na tych samych terenach, na których ziemia trzęsie się od sierpnia. Wtedy to w rejonie miasteczka Amatrice zginęło prawie 300 osób.

fot. PAP/EPA/USGS

Zobacz także
Wasze komentarze