(fot.www.pixabay.com/RobertCheaib)

(fot.www.pixabay.com/RobertCheaib)

Wspólnota dla powołań – inicjatywa polskiego misjonarza rozkwita po ŚDM

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Do czasu tegorocznych Światowych Dni Młodzieży było nas 320 osób z różnych zakątków Rosji i uważaliśmy, że to bardzo dużo. Dzięki spotkaniu w Krakowie wspólnota obecna jest w ponad 50 krajach na wszystkich kontynentach.

– Członkowie „Wspólnoty dla powołań” modlą się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i do życia w rodzinie, a także za siebie nawzajem – o rozpoznanie powołania i o wierność rozpoznanej drodze. Zasada jest banalna i nie koliduje z tym, jakim powołaniem ktoś już żyje – wyjaśnia ks. Mitrzak.

Idea jest prosta: polega na codziennym odmawianiu jednej modlitwy Zdrowaś Mario, co – zdaniem kapłana – w dzisiejszym świecie, w którym trudno o systematyczność, jest zobowiązaniem prostym do wykonania.

„Wspólnota dla powołań” powstała w 2002 r. na Syberii jako propozycja dla młodzieży szukającej pomocy w rozpoznaniu swojego powołania. Pomysłodawca, ks. Jarosław Mitrzak, w latach 1995-2016 pracował w diecezji nowosybirskiej, gdzie odpowiadał m.in. za diecezjalne duszpasterstwo młodzieży.

Członkowie wspólnoty wzięli udział w 31. Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie jako część ponad 900-osobowej grupy pielgrzymów z Rosji. Więcej informacji o „Wspólnocie dla powołań” znajduje się na stronie www.santevocazioni.com/pl

Zobacz także
Wasze komentarze