Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa może wznowić spotkania

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Na facebookowym profilu wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa pojawił się komunikat arcybiskupa Depo.

List skierowany do o. Daniela wysłał ks. wicekanclerz Mariusz Bakalarz z Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, w imieniu ks. arcybiskupa Wacława Depo Metropolity Częstochowskiego.

„Należy zauważyć, iż Komunikat Księdza Arcybiskupa z dnia 3 kwietnia br. nie zawierał zakazu organizowania spotkań Wspólnoty, ale wskazywał, iż biorąc pod uwagę toczące się prace Komisji oraz pojawiające się kontrowersje i pytania o status Wspólnoty, najwłaściwsze byłoby powstrzymanie się od organizowania wyjazdów na jej spotkania do czasu wydania ostatecznego orzeczenia i podjęcia decyzji” – czytamy w liście.

Wspomniano także o informacji, którą umieszczono na stronie wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa. O. Daniel napisał wówczas, że postanowił zawiesić spotkania wspólnoty „do czasu wyjaśnienia sprawy związanej z Naszą Wspólnotą”. „Odwołanie spotkań nie nastąpiło zatem na skutek jakiegoś zakazu ze strony Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego, ale było wynikiem decyzji Księdza oraz Wspólnoty” – mówi ks. Bakalarz.

Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa może wznowić spotkania
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze