Wyruszyła piesza pielgrzymka Ruchu Trzeźwości do Matki Bożej cierpliwie słuchającej
Po porannej mszy św. 2 maja w katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim wyruszyła piesza pielgrzymka Ruchu Trzeźwości do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.
Jutro w samo południe pielgrzymi uczestniczyć będą we mszy św. odpustowej pod przewodnictwem ordynariusza diecezji zielonogórsko – gorzowskiej bpa Tadeusza Lityńskiego. Wezmą udział w modlitwie różańcowej oraz w spotkaniach podczas, których dzielić się będą doświadczeniami i zastanawiać nad możliwościami wsparcia w trudnych momentach.
>>> Pielgrzymka strażaków do Kalwarii Pacławskiej: tworzyć wspólnotę ludzi kochających w Kościele
Duchowa stolica trzeźwości
Dzisiaj Eucharystii w gorzowskiej katedrze przewodniczył diecezjalny duszpasterz trzeźwości ks. Henryk Grządko, który już po raz 27. prowadzi pątników do rokitniańskiej bazyliki aby modlić się o mądrość i wiarę oraz siłę w zachowaniu abstynencji w rodzinach i narodzie. Ponad 30 osób przemierza trasę z Gorzowa do Rokitna niosąc Krzyż, obraz Matki Bożej Rokitniańskiej, emblemat ruchu trzeźwości a także polską flagę w dniu jej święta.
W rozmowie z KAI ks. Grządko stwierdził, że intencją pielgrzymowania jest wypraszanie siły o zachowanie trzeźwości w rodzinach. – Modlimy się za wszystkich, którzy mają problemy z uzależnieniami, za całe rodziny, które cierpią przez alkoholizm najbliższych. Prosimy o łaskę powrotu do zdrowia. Wspólnie modlimy się o trzeźwość całego narodu i o wiarę. A oprócz tego każdy pątnik niesie swoją intencję.
Ks. kanonik Henryk Grządko jest kapelanem Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna. W działającym tam Centrum Charytatywnym im. św. Jana Pawła II, wspiera m.in osoby wychodzące z bezdomności, przebywające w schronisku dla mężczyzn i kobiet czy korzystające z ogrzewalni.
Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie nazywane jest także duchową stolicą trzeźwości. Do Matki Cierpliwie Słuchającej przybywają piesze i autokarowe pielgrzymki ludzi proszących o łaski i wytrwanie w abstynencji. Świadectwem otrzymanych łask są setki ustawionych przy sanktuarium krzyży, na których wypisane są nazwiska osób wyleczonych z uzależnień.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |