OLYMPUS DIGITAL CAMERA

XX transport pomocy do Afganistanu

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Już jutro, 7 marca o godz. 10.00 w siedzibie Fundacji „Redemptoris Missio” wolontariusze będą przygotowywać XX transport pomocy humanitarnej do Afganistanu.

Transport będzie składał się z ponad 200 kartonów wypełnionych  ciepłą odzieżą, pastami i szczoteczkami oraz opatrunkami. Około 120 z nich zawiera dziergane ręcznie czapki, rękawiczki i skarpetki, w prawie 60 kartonach znajdują się pasty i szczoteczki do zębów, a w pozostałych – opatrunki. Rzeczy zostaną przewiezione przez 14 Wojskowy Oddział Gospodarczy z Poznania na lotnisko wojskowe do Krakowa,  skąd po odbyciu odprawy celnej będą transportowane bezpośrednio do Afganistanu najbliższym wojskowym samolotem.

Samych ręcznie robionych czapeczek jest prawie 7500 sztuk. Oprócz nich są jeszcze skarpetki, rękawiczki, swetry, szale, a nawet ręcznie robione kocyki. Ubrania składające się na pomoc do tej chwili to ponad 10 tysięcy sztuk odzieży. W Fundacji od lat działa Klub Włóczkersów. Podobne kluby działają w całej Polsce. Panie dziergają swoje czapki najczęściej w swoich domach, a do Fundacji przychodzą po nową, kolorową włóczkę. Na spotkaniach w Fundacji Włóczkersi mają okazję wymieniać się swoimi doświadczeniami. Najstarszą z Włóczkersek jest pani Janina Szulc. Pani Janka z uwagi na swój podeszły wiek (97 lat) już nie chodzi i nie wstaje, jakiś czas temu straciła również wzrok. Pomimo swoich schorzeń całymi dniami zajmuje się pruciem swetrów, aby Włóczkersi mieli wełnę na swoje czapeczki.

Zachęcamy do wspierania działań fundacji „Redemptoris Missio”. Więcej informacji znajdziecie kontaktując się z panią Justyną Janiec – Palczewską, koordynatorem akcji, a wszelkie szczegóły na stronie internetowej fundacji.

XX transport pomocy do Afganistanu
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze