Fot. PAP/EPA/DANIEL IRUNGU

Zamach terrorystyczny w Nairobi

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Co najmniej pięć osób zginęło, a osiem zostało rannych w ataku terrorystycznym, który we wtorek po południu przeprowadzili w stolicy Kenii Nairobi islamiści z somalijskiej organizacji al-Szabab. Celem ataku był znajdujący się w centrum miasta hotel DusitD2.

Jak informuje kenijska policja, w budynku w dalszym ciągu znajdują się terroryści.

Atak miał miejsce ok. 15 miejscowego czasu (ok. 13 czasu polskiego). W budynku hotelu doszło do eksplozji, a ze środka słychać były strzały.

Fot. PAP/EPA/DANIEL IRUNGU


Hotel DusitD2 znajduje się na terenie kompleksu biurowo-handlowego 14 Riverside Drive, w którym mieszczą się także siedziby wschodnioafrykańskich przedstawicielstw wielu międzynarodowych korporacji, takich jak BASF, Colgate Palmolive, Reckitt Benckiser, Pernod Ricard, Dow Chemical czy SAP. Kompleks 14 Riverside Drive zarazem znajduje się w niewielkiej odległości od centrum handlowego Westgate, gdzie w 2013 r. terroryści z al-Szabab również przeprowadzili atak terrorystyczny. Zginęło wówczas 67 osób.

Krótko po wtorkowym ataku przedstawiciel al-Szabab poinformował, że grupa bierze na siebie odpowiedzialność za ten zamach.

Zobacz także
Wasze komentarze