Warszawa, 11.06.2018. Pi³karze reprezentacji Polski (z pzodu, od lewej: Jacek Góralski, Robert Lewandowski i Piotr Zieliñski, podczas treningu kadry w Warszawie, 11 bm. Jutro w stolicy Polska rozegra mecz towarzyski z Litw¹. Polacy przygotowuj¹ siê do mistrzostw œwiata w Rosji. (gj) PAP/Bart³omiej Zborowski

Zaskakujący skład polskiej reprezentacji na meczu z Litwą

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Dziś o 18:00 rozpoczyna się towarzyski mecz Polaków z reprezentacją Litwy. To ostatni sprawdzian przed Mundialem w Rosji, na który biało-czerwoni polecą już jutro rano. Trener Adam Nawałka dokonał 7 zmian w porównaniu do piątkowego meczu z Chile.

Selekcjoner Adam Nawałka ogłosił skład reprezentacji Polski i wzbudził tym sporo emocji i komentarzy. Spotkanie na ławce rozpoczną m.in. Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek. Trener nie powołał ich do podstawowego składu. Adam Nawałka w dalszym ciągu testuje ustawienie z trzema obrońcami, ale tym razem na placu gry zabraknie zarówno Michała Pazdana, jak i kontuzjowanego Kamila Glika. Linię defensywną utworzą Bednarek, Cionek i Jędrzejczyk. Na flankach wystąpią Rybus oraz Bereszyński, natomiast z przodu pojawi się aż trzech nominalnych napastników: Lewandowski, Milik oraz Kownacki. Partnerem Krychowiaka w środku pola będzie Linetty. 

fot: Łączy Nas Piłka

Skład Polski: Łukasz Fabiański – Artur Jędrzejczyk, Thiago Cionek, Jan Bednarek – Bartosz Bereszyński, Jacek Góralski, Grzegorz Krychowiak, Maciej Rybus – Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik.

Adam Nawałka zrobił wiele zmian w porównaniu do piątkowego starcia z Chile (2:2). Tym razem szansę dostanie kilku rezerwowych, m.in. Łukasz Fabiański, Thiago Cionek, Jacek Góralski czy Dawid Kownacki. Selekcjoner postawił na bardzo ofensywne ustawienie z trzema nominalnymi napastnikami. Tym razem będzie testował ustawienie z trójką środkowych obrońców. Mecz z Litwą jest ostatnim sparingiem Polski przed mistrzostwami świata 2018. Pierwsze spotkanie Polacy rozegrają 19 czerwca z Senegalem, potem zmierzą się z Kolumbią (24 czerwca) oraz Japonią (28 czerwca). Dzisiejszy mecz rozegrany zostanie o 18:00 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Zdjęcie: selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski podczas poniedziałkowego treningu kadry w Warszawie, fot: Bartłomiej Zborowski, PAP

Zobacz także
Wasze komentarze