Straż pożarna, fot. Zofia Kędziora

Fot. Zofia Kędziora

Zawiercie: w wyniku tragicznego wypadku zginęło trzech 19-latków

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Trzej 19-latkowie zginęli w poniedziałek po południu w wypadku między dzielnicami śląskiego Zawiercia: Skarżyce i Piecki. Seat leon, którym jechali młodzi ludzie, zderzył się z cysterną – podała policja.

Ofiary wypadku to mieszkańcy powiatu zawierciańskiego.

Do zdarzenia doszło na ulicy Skarżyckiej, na łuku drogi. Jak poinformował oficer prasowy zawierciańskiej policji nadkom. Andrzej Świeboda, ze wstępnych ustaleń wynika, że seat leon, prowadzony przez 19-letniego kierowcę, mógł wpaść w poślizg i zjechał na przeciwny pas ruchu pod nadjeżdżającą z przeciwka cysternę. Ciężarówka uderzyła w bok seata. Kierowca cysterny był trzeźwy.

Kierowca i dwaj pasażerowie seata – rówieśnicy kierującego – zginęli na miejscu. Dwie ofiary były zakleszczone w uszkodzonym samochodzie. Na miejsce wypadku wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak żadnego z trzech poszkodowanych nie udało się uratować.

Droga w miejscu wypadku została zablokowana. Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzają oględziny miejsca i sporządzają dokumentację powypadkową. Usuwanie skutków wypadku może potrwać do późnego wieczora.

Zobacz także
Wasze komentarze