epa06131129 Poland’s Anita Wlodarczyk (C) poses with her gold medal on the podium after winning the women’s Hammer Throw final at the London 2017 IAAF World Championships in London, Britain, 07 August 2017. Wlodarczyk won ahead of second placed Zheng Wang (L) of China and third placed Malwina Kopron (R) of Poland. EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA Dostawca: PAP/EPA.

Złota Anita! [GALERIA]

Polski wieczór w Londynie! Fanów lekkiej atletyki kosztował jednak sporo nerwów. Anita Włodarczyk została mistrzynią świata w rzucie młotem, ale dopiero w czwartej kolejce wyszła na prowadzenie.

Brązowy medal wywalczyła Malwina Kopron. Joanna Fiodorow była szósta. Na zdjęciu z dekoracji Chinka Zheng Wang oraz Polki Anita Włodarczyk i Malwina Kopron, podczas ceremonii dekoracji po finałowym konkursie rzutu młotem na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Londynie. Włodarczyk zdobyła złoty medal, Wang srebrny, a Kopron brązowy. Jak donoszą sportowe portal, mistrzyni, przed zawodami zjadła na śniadanie 5 jaj na twardo (a bywało, że jadła ich więcej). Mistrzynią świata została po raz czwarty!

fot: PAP (Bartłomiej Zborowski) oraz EPA (Franck Robichon i Facundo Arrizabalaga)