fot. facebook.com

Zmarł 29-letni kapłan, ks. Sławomir Grzela

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Po długiej i wyniszczającej chorobie nowotworowej odszedł ksiądz Sławomir Grzela, młody kapłan z diecezji płockiej. Zmarł w środę 30 października w godzinach wieczornych. 

Ks. Grzela pochodził z Ciechanowa. Przyszedł na świat w lipcu 1990 roku. Od dzieciństwa odczuwał powołanie do życia w stanie duchownym. Tuż po maturze zdecydował się wstąpić do Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, które ukończył po siedmiu latach formacji. W czerwcu 2016 r. z rąk biskupa Piotra Libery przyjął święcenia kapłańskie. 

>>> Zmarł 25-letni diakon Mateusz Niemiec

Został skierowany do pracy duszpasterskiej w Mławie. Odznaczał się gorliwością i sumiennością. Znajomi podkreślają, że jako kapłan był bardzo pracowity i rozmodlony. Uwielbiał pracę z młodzieżą, dzięki której związał się z Związkiem Harcerstwa Rzeczpospolitej. To tam poszukiwał młodych ludzi z zamiarem przyprowadzenia ich do Kościoła. Jeszcze w seminarium rozwijał także drugą pasję, którą było zaangażowanie w ruch na rzecz tradycyjnych mszy świętych, sprawowanych według rytu „trydenckiego”.  

Swoje cierpienie przeżywał z godnością, po cichu. Mimo wyniszczającej choroby i słabnących sił starał się codziennie odprawić mszę świętą. Kapłana wspominają jego przyjaciele i bliscy: 

Pogrzeb księdza Sławomira odbędzie się w Kluczborku, w najbliższy poniedziałek o godzinie 10:00. 

 

 

Zobacz także
Wasze komentarze