Ks. Piotr Pawlukiewicz, fot. YouTube

Zmiana terminu transmisji mszy w intencji śp. ks. Pawlukiewicza

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Msza św. za zmarłego w sobotę śp. ks. Piotra Pawlukiewicza, zostaje przeniesiona na wtorkowy wieczór i będzie transmitowana w internecie – informuje rzecznik archidiecezji warszawskiej.

Msza św. będzie sprawowana dzisiaj 24 marca o godz. 20 w kościele Nawiedzenia NMP w Warszawie. Transmisja odbędzie się bez zmian, na kanale YouTube archidiecezji warszawskiej. Właściwy pochówek zmarłego kapłana odbędzie się jutro z udziałem maksymalnie 5 osób z najbliższej rodziny Zmarłego, ale nie będzie transmitowany w internecie. Ks. Piotr Pawlukiewicz zostanie pochowany na Powązkach. Dziś rząd zaostrzył obostrzenia dotyczące środków mających zapobiec rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa. Od jutra w całej Polsce obowiązuje całkowity zakaz zgromadzeń, w tym liturgicznych, powyżej 5 osób. 

>>> Nie żyje ksiądz Pawlukiewicz. Dla wielu był przewodnikiem duchowym

fot. pixabay


Wczoraj, w specjalnym komunikacie, kard. Kazimierz Nycz zapewnił, że będzie stworzona inna możliwości pożegnana cenionego rekolekcjonisty. Kardynał zaprasza na mszę św. w pierwszą niedzielę po ustaniu epidemii. Odprawiona zostanie o godz. 15.00 w kościele akademickim św. Anny w Warszawie. Metropolita warszawski poleca ks. Piotra modlitwie. „Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci”.

>>> Jak być szczęśliwym człowiekiem? Ks. Piotr Pawlukiewicz odpowiada [WIDEO]

Zobacz także
Wasze komentarze