Zmiany w systemie edukacji do końca roku

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zmiany w systemie edukacji zostaną uchwalone do końca roku – uważa posłanka PiS, wiceszefowa sejmowej komisji edukacji Marzena Machałek. Według niej przygotowywana przez rząd reforma edukacji jest kluczem do dobrej przyszłości młodych Polaków i rozwoju Polski.

„Jutro zaczynają się prace parlamentarne nad projektami ustaw, które naprawią polską szkołę. Jest to ustawa Prawo oświatowe oraz ustawa wdrażająca Prawo oświatowe. Jesteśmy przekonani, że te ustawy są kluczem do dobrej przyszłości młodych Polaków i rozwoju Polski” – powiedziała posłanka PiS na poniedziałkowej konferencji prasowej w Sejmie.

„Jutro pierwsze czytanie, później komisja, prace w podkomisji – myślę, że też w tygodniu niesejmowym. Jestem przekonana, że na następnym posiedzeniu odbędzie się drugie czytanie i do końca tego roku (…) zmiany ustaw zostaną uchwalone i zostaną wprowadzone” – powiedziała Machałek.

Rząd proponuje nową strukturę szkolnictwa, na którą składać się będą: 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie licea ogólnokształcące, 5-letnie technika i dwustopniowe szkoły branżowe; gimnazja mają być zlikwidowane.

Zmiany mają rozpocząć się we wrześniu 2017 r. W ten sposób uczniowie obecnych klas VI szkoły podstawowej staną się uczniami VII klasy, a nie I klasy gimnazjum. Rozpocznie się tym samym stopniowe wygaszanie gimnazjów.

Zmiany w systemie edukacji do końca roku
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze