Znamy już logo ŚDM w Panamie!

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Poznaliśmy dzisiaj oficjalne logo Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2019 roku w Panamie.

Na facebookowym profilu ŚDM w wersji polskojęzycznej znajdujemy nawet symbolikę:

„Zastanawiacie się nad symboliką logo? Oto ona:

Maryja jako główna bohaterka logo Światowych Dni Młodzieży 2019.

Ambar Calvo, młoda dziewczyna w wieku 20 lat, studentka architektury na Uniwersytecie w Panamie, została laureatką konkursu na logo Światowych Dni Młodzieży, które, jak zostało to ogłoszone przez Papieża Franciszka, odbędą się właśnie w tym kraju w dniach 22-27 stycznia 2019 roku.

W logo można wyróżnić: Kanał Panamski, który oznacza drogę pielgrzyma, odnajdującą w Maryi sposób na spotkanie się z Jezusem; kształt Przesmyku Panamskiego, jako miejsce przyjęcia pielgrzymów z całego świata; Krzyż Pielgrzyma; sylwetkę Maryi Dziewicy w swoim „niech mi się stanie” i małe białe kropki jako symbol korony Maryi i pielgrzymów z pięciu kontynentów.

Inny aspekt symboliczny w zwycięskim logo jest związany z literą „M”, która ukazuje się w kształcie serca. Nawiązuje w ten sposób do hasła: „Most Świata- Serce Wszechświata”, przedstawiając nam także imię Maryi jako drogę (most) do Jezusa i Jego serca, tak oddanego Matce.

Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) to wydarzenie organizowane przez Kościół Katolicki, które jednoczy młodych z całego świata wraz z Ojcem Świętym.

Pierwszy raz w historii Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Ameryce Środkowej. Jak zaznaczył Papież Franciszek, trzeba być „Kościołem, który wychodzi i spotyka się z drugim człowiekiem”. Maryja jest drogą prowadzącą do Jezusa, a Panama posłuży jako środek, aby się z Nim spotkać w 2019. roku.”

Znamy już logo ŚDM w Panamie!
6 (100%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze