fot. KPP w Trzebnicy

Zniszczył kilkadziesiąt nagrobków – policjanci zatrzymali podejrzanego

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Poprzewracał płyty, powyrywał krzyże i inne elementy nagrobków na cmentarzu w Żmigrodzie (województwo dolnośląskie). W sumie zniszczył ponad 30 nagrobków. 25-latek został zatrzymany przez policję

Straty oszacowano wstępnie na kwotę 20 tysięcy złotych. Wandalowi grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd rozpatrzy wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Żmigrodzie po otrzymaniu zgłoszenia o zniszczeniu nagrobków na cmentarzu w Żmigrodzie ustali wstępnie, że poprzedniej nocy nieznany sprawca zdewastował 35 nagrobków. Policjanci zebrali materiał dowodowy, przesłuchiwali świadków i weryfikowali wszystkie istotne informacje przekazywane od lokalnej społeczności. 

fot. KPP w Trzebnicy

Na podstawie zebranych informacji m. in na miejscu zdarzenia policjanci już kilka godzin później zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu trzebnickiego. Zatrzymany był już kilkukrotnie notowany. Przyznał się do wandalizmu na cmentarzu, teraz w policyjnym areszcie oczekuje na decyzję sądu. Śledczy nadal pracują nad sprawą.

fot. KPP w Trzebnicy

Zobacz także
Wasze komentarze