fot. EPA/ANGELO CARCONI

Zobacz dzisiejszą modlitwę papieską

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Na wezwanie papieża Franciszka chrześcijanie wszystkich wyznań z całego świata modlili się w środę w południe o ustanie pandemii koronawirusa. W tej intencji odmówili razem z papieżem modlitwę „Ojcze Nasz”. Z inicjatywą papież wystąpił w niedzielę.

We wprowadzeniu do modlitwy, transmitowanej przez Watykan z papieskiej biblioteki w Pałacu Apostolskim, Franciszek powiedział: „Drodzy bracia i siostry, dzisiaj wyznaczyliśmy sobie spotkanie, wszyscy chrześcijanie na świecie, by razem odmówić modlitwę »Ojcze Nasz«, jakiej nauczył nas Jezus”.

– Jako ufne dzieci zwracamy się do Ojca. Robimy to codziennie, wiele razy dziennie, ale w tym momencie chcemy błagać o miłosierdzie dla ludzkości, doświadczonej przez pandemię koronawirusa. I czynimy to razem, chrześcijanie wszystkich Kościołów i wspólnot, każdej tradycji, w każdym wieku, języku i z każdego kraju – mówił papież.

Następnie podkreślił: „Módlmy się za chorych i za ich rodziny, za personel medyczny i tych, którzy mu pomagają, za władze, za siły porządkowe i wolontariuszy, za kapłanów naszych wspólnot”.

„Oddajemy się z pełną ufnością w ręce Boga i jednym sercem i jedną duszą modlimy się” – dodał papież przed modlitwą „Ojcze Nasz”.

>>> Całą modlitwę możesz obejrzeć TUTAJ

Specjalną modlitwę w tej samej intencji Franciszek poprowadzi też, bez udziału wiernych, przed bazyliką świętego Piotra w piątek. Zakończy ją nadzwyczajne błogosławieństwo Urbi et Orbi, połączone z odpustem zupełnym.

Zobacz także
Wasze komentarze