Polkowice, 30.11.2016. Szyb R VII w kopalnii Rudna, 30 bm. W nale¿¹cej do KGHM kopalni Rudna w Polkowicach dosz³o, 29 bm. wieczorem do silnego wstrz¹su. Zginê³o dwóch górników. Szeœciu nadal jest poszukiwanych. (cat) PAP/Maciej Kulczyñski ***Zdjêcie do depeszy PAP pt. Wstrz¹s w kopalni Rudna; szeœciu górników nadal poszukiwanych***

Nie żyje trzeci górnik z kopalni Rudna – poinformował dyrektor zakładu Paweł Markowski

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Trzeci z górników poszukiwanych po wstrząsie w należącej do KGHM kopalni Rudna w Polkowicach nie żyje – poinformował w środę dyrektor kopalni Rudna Paweł Markowski.

Markowski na konferencji prasowej przekazał, że ratownicy dotarli do kolejnego górnika. „Niestety lekarz stwierdził jego zgon” – powiedział.

Dodał, że ratownicy widzą kolejnego górnika. „Nie wiemy jednak, w jakim jest stanie, ratownicy nie mogą jeszcze do niego dojść. Nadal nie wiemy, gdzie są czterej kolejni górnicy” – powiedział dyrektor.

Pięciu górników jest poszukiwanych w należącej do KGHM kopalni Rudna w Polkowicach (Dolnośląskie), gdzie we wtorek wieczorem doszło do silnego wstrząsu. W rezultacie wstrząsu trzech górników poniosło śmierć, a dziewięciu zostało poszkodowanych.

W poszukiwaniach bierze udział trzynaście zastępów ratowniczych.

foto. PAP/Maciej Kulczyński

Nie żyje trzeci górnik z kopalni Rudna – poinformował dyrektor zakładu Paweł Markowski
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze