MYANMAR / TAUNGGYI 14/00300 Construction of a chapel in Kholan Mission

Żywy różaniec wsparł budowę kaplicy w Birmie

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

10 tys. dolarów przekazały Papieskie Dzieła Misyjnych na dokończenie budowy kaplicy w Birmie. Było to konkretne dzieło podjęte przez członków Żywego Różańca w Roku Miłosierdzia w Polsce.

Zebrane środki zostały przekazane dla wioski Hwe Pon w parafii Naung Kan w diecezji Kengtung. Mieszka tam 90 katolickich rodzin. – To mała społeczność chrześcijan, która bardzo chciała mieć swoją kaplicę. Połowę sumy zebrali sami sprzedając ryż, resztą my pomogliśmy. Dziękuję wszystkim za wsparcie tej akcji – powiedział ks. Szymon Mucha, krajowy moderator Rodziny Różańcowej w Polsce.

Ks. Mucha dodał, że to nie koniec działań podejmowanych przez członków Żywego Różańca. Przygotowywany jest kolejny projekt, który zostanie wsparty finansowo. – Jedną złotówkę miesięcznie odkładamy na misje. Rok Miłosierdzia wprawdzie się zakończył, ale on trwa w naszych sercach. Dlatego chcemy wspierać konkretne dzieła, dzieląc się tym co mamy – podkreślił ks. Mucha, kustosz sanktuarium maryjnego w Wysokim Kole.

Akcja na rzecz Birmy była realizowana pod hasłem: „Żywy Różaniec dla Misji”. Żywy Różaniec z Polski zebrał i przekazał na ten cel 10 tys. dolarów amerykańskich. Ogółem zebrano w całej Polsce 52 tys. 321 złotych i 27 groszy. Najwięcej w archidiecezji poznańska, bo aż 14 tys. 699 zł i 50 gr.

foto. PKWP

Żywy różaniec wsparł budowę kaplicy w Birmie
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze