Watykańska Fundacja im. Josepha Ratzingera – Benedykta XVI organizuje 6 kwietnia w Rzymie spotkanie międzynarodowe z okazji 90. urodzin swego patrona – papieża-seniora. Wśród jego uczestników, pochodzących z 11 krajów, znalazł się ks. prof. Waldemar Chrostowski, który w 2014 był jednym z dwóch laureatów dorocznej nagrody, ustanowionej w 2011 przez Fundację.

Na wstępie wszystkich obecnych powitają rektor Instytutu Patrystycznego Augustinianum (tam odbędzie się spotkanie) o. Giuseppe Caruso i dyrektor Watykańskiej Księgarni Wydawniczej (LEV) ks. Giuseppe Costa. Następnie przewodniczący Fundacji ks. Federico Lombardi SI przedstawi zebranym egzemplarz książki “Cooperatores Veritatis”, będącej zbiorem tekstów napisanych dla uczczenia Jubilata, opracowanych przez byłego dyrektora Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej i Pierlukę Azzaro z LEV. Autorami opracowań jest 11 dotychczasowych laureatów Nagrody im. J. Ratzingera (w tym ks. W. Chrostowski).

Z kolei kard. Kurt Koch – przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan i członek Komitetu Naukowego Fundacji – wygłosi referat nt. „Symfonia miłości i prawdy w wolności. Joseph Ratzinger/Benedykt XVI – wdzięczny świadek wiary paschalnej”.

We wstępie do dzieła zbiorowego ks. Lombardi zaznaczył, że stanowi ono „oryginalną drogę do nawiązania kontaktu z międzynarodową grupą wybitnych naukowców, którzy zmierzyli się z myślą Josepha Ratzingera”.

Bliższe i dokładniejsze dane dotyczące przyszłego wydarzenia można znaleźć na stronie Fundacji: www.fondazioneratzinger.va.

Fot. PAP/PAP/EPA/DANIEL DAL ZENNARO

Niespodzianka na 90. urodziny papieża Benedykta XVI
6 (100%) 1 ocen.


źródło: KAI

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.