Meksyk: uprowadzono księdza

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Proboszcz parafii św. Józefa Robotnika w Altamira – portowym mieście w środkowo-wschodnim Meksyku – ks. Oscar López Navarro został uprowadzony 28 marca wieczorem sprzed swego mieszkania. Poinformował o tym 29 bm. biskup diecezji Tampico, na której terenie znajduje się to miasto – José Luis Dibildox Martínez.

Według niego na 40-letniego kapłana napadła grupa uzbrojonych mężczyzn, gdy wchodził on na plebanię. Biskup dodał, że sprawcy skontaktowali się już z pozostałymi księżmi jego diecezji, żądając wysokiego okupu za zwolnienie porwanego.

Watykańska misyjna agencja informacyjna FIDES podała, że informując o zdarzeniu hierarcha zwrócił uwagę, że w stanie Tamaulipas, gdzie leży Altamira, coraz bardziej szerzy się bezprawie i poczucie braku bezpieczeństwa. Dodał, że świadomość ta dotyczy także miejscowego Kościoła.

„Niestety coraz bardziej wzrasta przestępczość i wiele osób musiało opuścić Altamirę, przenosząc się w inne miejsca. Dotychczas szanowano Kościół, ale jak widać, nawet księża nie są już obecnie bezpieczni i to właśnie oni oddają swej życie dla dobra wspólnego, za innych – ubolewał 73-letni biskup, kierujący tą diecezją od końca grudnia 2003

Zaledwie kilka dni temu – 26 marca w wyniku agresji na tle rabunkowym zginął ks. Felipe Carrillo Altamirano z prałatury terytorialnej Jesús María (Nayar) w środkowo-zachodnim Meksyku.

Meksyk: uprowadzono księdza
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze