Fot. caritasgliwice.pl

100 tysięcy Tytek Charytatywnych na Dzień Ubogich

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

100 tysięcy Tytek Charytatywnych rozda Caritas w całym kraju. Pustą papierową torbę można będzie wypełnić artykułami spożywczymi, które trafią później do potrzebujących. W trakcie ubiegłorocznej akcji zebrano w ten sposób ponad 950 ton żywności.

Jak tłumaczył Paweł Pomin z Caritas Poznań, idea akcji opiera się na wypełnieniu papierowej torby; zwanej w różnych regionach „tytką”, „tutką”, „paką” czy „siatką” – artykułami pierwszej potrzeby, spożywczymi i chemii gospodarczej. Produkty te są następnie rozprowadzane wśród ubogich.

Jak dodał, wypełnianie papierowych tytek jest w tym roku też odpowiedzią na apel papieża Franciszka, który ustanowił na niedzielę 18. listopada Światowy Dzień Ubogich, aby zwracać uwagę na osoby potrzebujące, które żyją wśród nas. Tytki Charytatywne zbierane będą do końca listopada.

„Tytka Charytatywna jest bardzo prostym sposobem włączenia się w pomoc potrzebującym. Wystarczy, że podzielimy się podstawowymi produktami, z których sami korzystamy, z drugim człowiekiem. Zebrane artykuły przekażemy do jadłodajni oraz potrzebujących rodzin i osób samotnych w naszych parafiach” – podkreślił dyrektor Caritas Poznań ks. Marcin Janecki.

Puste papierowe torby będzie można pobrać w siedemnastu Caritas diecezjalnych, w parafiach. W akcję angażują się również instytucje i firmy, które wypełniają je zakupionymi przez siebie produktami, a następnie dostarczają do diecezjalnych Caritas.

W ubiegłym roku dzięki Tytce Charytatywnej zebrano ponad 950 ton żywności, którą wyceniono na około 3 mln zł.

Zobacz także
Wasze komentarze